Home

Përfaqësues Zyrtar dhe Distributor i BWT - Best Water Technology

Mjediset tona

SHOWROOM

Water Boutique ka showroomin më të madh në Ballkan me mbi 1000 produkte në fushën e trajtimit të
ujit. Përfaqësues zyrtar i markave lider në botë si BWTBlupuraBest UVFit aqua, Lenntech.
Në showroom mund të gjeni larmishmëri të sistemeve të trajtimit të ujit edhe të gjithë aksesorët e
nevojshëm. Zotërojmë nga filtrat më të thjeshtë për trajtimin e ujit për familje, vila, biznese (bar,
restorante, hotele) deri në sistemet e personalizuara sipas nevojave specifike të çdo klienti për resorte turistike apo dhe industritë (ushqimore, farmaceutike).

LABORATORI
21

Water Boutique zotëron një laborator modern të akredituar për të kryer analizat e ujit:

  • Të rrjetit,
  • Puseve,
  • Burimeve,
  • Lumenjeve
  • apo Liqeneve

Kjo për ti ofruar çdo klienti zgjidhjen ideale për problemin e ujit. Me teknologjinë e fjalës së fundit Gjermane në aparatura dhe shërbim cilësor, ky laborator ofron kushtet opmtimale për marrjen e çdo lloj shërbimi laboratorik.

SERVISI DHE ASISTENCA
26.2

Water Boutique garanton menaxhimin e projektuar të montimit. Siguron një shërbim profesional të asistences teknike me stafin e tij të kualifikuar dhe me një eksperiencë 13 vjeçare për trajtimin e ujrave.

Tekniket tane i nënshtrohen një programi trajnimi të vazhdueshëm nga specialistë gjermanë duke garantuar një shërbim cilësor dhe të shpejtë për klientin.

Zgjidhje në kohë reale ndaj çdo problematike të ujit.

Problemet e ujit

Në ujë është shumë e lehtë të gjendet dhe shpërndahen baktere dhe viruse të ndryshme, të cilat shkaktojnë diare, helmime e deri në epidemi. 

Mbrohuni nga bakteret dhe Viruset me  Llampa UV  të cilat montohen në lavamanin tuaj për ujë të pijshëm, të sigurt dhe te shëndetshëm. 

  • Llampa UV leshon rreze ultraviolet te cilat shkaterrojne  vetem ADN e baktereve. Bakteret shumohen me ane te ndarjes se ADN dhe duke shkaterruar ADN-ne e tyre eleminojme totalisht permbajtjen e baktereve ne uje si dhe mundesine e tyre per mbijetese deri ne 99.99%.
  • Llampat jane ne modele dhe kapacitete te ndryshme, te pershtatshme per cfaredolloj subjekti duke sigururar efikasitet dhe siguri maksimale nga bakteret ne uji .

Llampat UV janë ato më tradicionalet, të cilat eleminojnë bakteret dhe viruset në menyrë të sigurt dhe pa asnjë efekt anësor. 

Uji në rrugëtimin e tij merr me vete dhe shumë elemente të tjerë, të cilat shkaktojnë bllokime të rubinetave dhe pajisjeve që funksionojnë me ujë (Dushi, Lavatriçe, Lavapjatëse). Ato vjetërohen më shpejt dhe humbin efektivitetin e tyre. 

Parafiltra për eleminimin e sedimenteve, gurë, alga, instalohen në hyrje të rrjetit për një mbrojtje të rrjetit hidraulik. Parafiltra me fishekë ndrimi çdo 6 muaj ose me vetëshpërlarje.

Sa herë na ka ndodhur të mbushim një gote uji nga rubineti dhe ajo të duket e bardhë. E kemi lënë të qartësohet duke menduar se Klori është larguar, por në fakt ai vazhdon të jetë i pranishëm në ujë. 

Nëse ne pijmë një ujë me klor, na shkakton probleme me veshkat. Nëse atë ujë me klor e përdorim për t’u larë kemi tharje të lekurës deri në infeksione të rënda.

Eleminimi i Klorit në ujë ka disa metoda, më e përdorshmja instalimi i parafiltrave Active Carbon 

Per ujin e cezmes ne sugjerojme produktin tone olympus.I pajissur me nje fishek me perberje qeramike ne pjesen e jashtme dhe me karbon aktiv organic brenda.

Poret e imeta te qeramikes bllokojne bakteret si dhe papastertite inerte duke I ndare ato nga uji, ndersa karboni aktiv absorbon klorin duke mos e lejuar ate te dale jashte fishekut. Ne kete menyre kemi siguruar nje uje pa pasterti dhe me e rendesishmja pa permbajtje klori.

Cdo investim ne shtrimin e tubacioneve hidrosanitare apo blerja e pajisjeve profesionale qe funksionojne me uje (lavastoviljet , lavatricet ) I gjithe sistemi I ngrohjes (chiller , panel diellor ) …eshte gjithmone I kushtueshem . 

Nese nje uje eshte I pakontrolluar dhe I pa trajtuar te gjitha keto investime ne pak muaj do shfaqin problemet e para : Bllokimi I dusheve , Veshja e rezistencave te lavatriceve apo ngjohjeve me element smerci , grumbullim I gelqeres Brenda depozitave dhe boliereve , dukja e shenjave ne xhama dhe ene gatimi . 

Nese vetem nje Rezistence e Lavatrices vishet me smerc ajo do rrise sasine e energjise se kerkuar per te punuar , detergjente me shume …. dhe ndoshta serisht nuk do na I laje me rrobat si me pare  . 

Mbrojtja e investimit kerkon vetem kontroll te vazhdueshem te cilesise se ujit dhe vendosjen ne hyrje te rrjetit Zbutesa Uji – BWT Best Water Technology . Zbutesat e ujit eleminojne Magnezin dhe Kalciumin nga uji te cilet jane pergjegjesit kryesore per krijimin e smerceve dhe uljen e jetegjatesise se pajisjeve hidrosanitare .

Vetem 2 % e problemeve te ujit ne konstatojme , atehere kur UJI  merr ngjyre , ka arome apo shije . 

Te gjithe perberesit e tjere ne uje , jane te padukshem . Plumbi , Kadmiumi , Zinku apo Arseniku jane metare te renda ne uje ,te cilet shkaktojne probleme te renda ne trupin e njeriut! Keto metale jane quajtur dhe Vrases te Heshtur ne gjuhen mjeksore sepse veprimi I tyre eshte I ngadalte dhe I rrezikshem.  

Membrana Molekulare (Reverse Osmoses ) eshte perdorur per heren e pare nga NASA , e cila e perdori per te trajtuar ujin e pijshem ne anije kozmike, duke e ritrajtuar disa here . 

Membrana Molekulare , eshte nje filter ku madhesia e poreve te tije eshte aq e madhe sa molekulat e ujit, dhe ben ndarjen maksimale te cfaredolloj substance apo elementi te demshem nga uji.

Sistemet e trajtimit te ujit me Membrane Molekulare  jane ne modele dhe variante te ndryshme ne baze te kapacitetit dhe problemeve te ndryshme qe mund te kete uji.

Pervec Membranes Molekukare  sistemi permban dhe nje seri filtrash te cilat sherbejne per filtrimin paraprak mekanik dhe kimik per te gjitha papastertite inerte dhe organike qe mund te gjenden ne uje.

Eksperienca jonë

Eksperienca - 18 Vjet
Cilësia e Produkteve
Servisi - I Garantuar
Zgjidhni efikasitetin

Ne transformojmë çdo lloj uji në ujë të pijshëm duke eleminuar

0%
të metaleve te renda
0%
të klorit dhe klorideve
0%
të baktereve dhe çdo kontaminuesi të dëmshëm
Pyetjet më të shpeshta:
Si mund te kuptoj nese uji im eshte i ndotur?

Nje testim baze i ujit nga Water Boutique eshte falas. Caktimi i nje takimi me agjentin tone eshte i thjeshte, online ose permes telefonit. Ja se si funksionon!

Kur dhe pse duhet te testoj ujin?

Ju duhet te testoni ujin nje here ne vit per bakteret koliforme, nitratet, tretjet totale ne te dhe nivelet e pH-it. Nese dyshoni per ndotes te tjere si plumbi, ndryshku etj duhet te testoni edhe per ata. Ne te kundert, cilësia e ujit te rubinetit ose puseve tuaja mund te ndryshoje papritur dhe pa u vene re nga ju. Uji mund te kete te njejten shije por nuk eshte i shendetshem dhe i pershtatshem per pajisjet tuaja shtepiake.

Eshte i thjeshte instalimi i nje sistemi trajtimi uji per te gjithe shtepine?

Tekniket tane te Water Boutique jane te trajnuar e certifikuar nga inxhnier gjermane ne entet prodhuese te ketyre sistemeve. Ata garantojne nje instalim korrekt, te shpejte dhe te sigurte per keto pajisje.

Si mund te gjej pajisjet me te mirat ne bote per trajtimin e ujit ?

Water Boutique eshte distributori eksluziv dhe perfaqesuesi i markave me te mira boterore ne fushen e trajtimit te ujit.

Klientët tanë

Erion Dredha

Erion Dredha

45 vjec, Urolog, Tirane
Elite MedSpa & Wellness

Elite MedSpa & Wellness

MedSpa, Tirane
Kerculla Resort

Kerculla Resort

Resort, Gjirokaster
Shpigel Glass Sh.p.k.

Shpigel Glass Sh.p.k.

Biznes, Tirane
Hotel Castle Park

Hotel Castle Park

Hotel, Berat
Hotel Diplomat

Hotel Diplomat

Hotel Diplomat
Black Diamond Hotel

Black Diamond Hotel

Hotel, Tirane
AUTOGRILL 24

AUTOGRILL 24

Hotel, Levan Tepelene
UMAMI

UMAMI

Beach Resort
LINDA

LINDA

Beauty Center
FAN FOOD SHPK

FAN FOOD SHPK

Tiranë
KLEO ASHENSOR

KLEO ASHENSOR

KLAR SHPK

KLAR SHPK

FAST CALL

FAST CALL

NEW CENTERY SHPK

NEW CENTERY SHPK

Tiranë
REZIDENCA PLATEA

REZIDENCA PLATEA

Tiranë
ARREDO FAB

ARREDO FAB

Mobileri
NARI LUNDERA

NARI LUNDERA

Restorant
DELICIOZA

DELICIOZA

Bar
ALBANIA ICE SHPK

ALBANIA ICE SHPK

Prodhim akulli
ISMET CEREN SHEHU

ISMET CEREN SHEHU

Dajt, Restorant
FOLIE MARINE

FOLIE MARINE

Hotel & Club
Grand Hotel

Grand Hotel

Hotel
Big Scoop

Big Scoop

Tiranë
Shisha Room

Shisha Room

Tiranë

Blogu Jonë

Partnerët tanë

en_USEnglish